Oglas za prijem diplomiranog pravnika na poziciju saradnika za pružanje pravne pomoći/analitičar

JAVNI OGLAS ZA PRIJEM  Diplomiranog pravnika  Radna pozicija: Saradnik za pružanje pravne...

Udruženje za borbu protiv korupcije „Transparency International“ u Bosni i Hercegovini raspisuje:

JAVNI OGLAS ZA PRIJEM

Diplomiranog pravnika

Radna pozicija: Saradnik za pružanje pravne pomoći/analitičar

Mjesto rada: Banja Luka

OPIS POSLOVA:

Saradnik za pružanje pravne pomoći/analitičar obavlja sljedeće poslove:

  • Prikuplja i analizira dokumentaciju i relevantne informacije i činjenice u vezi sa slučajevima po kojima postupa TI BiH u okviru Centra za pružanje pravne pomoći;
  • Samostalno postupa po predmetima Centra za pružanje pravne pomoći;
  • Koordiniše aktivnosti i programe između Centra za pružanje pravne pomoći i drugih odjela Udruženja;
  • Analizira i daje pravna mišljenja na zakonodavni i institucionalni  okvir u oblastima u kojima TI BiH djeluje;
  • Komunicira sa institucijama i vrši koordinaciju sa institucijama u okviru planiranih zagovaračkih aktivnosti;
  • Samostalno obavlja stručne poslove pružanja pravne pomoći strankama;
  • Organizuje i učestvuje na sastancima sa relevantnim domaćim i međunarodnim akterima;
  • Predstavlja rad Centra na skupovima, konferencijama i prema javnosti;
  • Prati i analizira zakonodavne aktivnosti u vezi sa radom TI BiH;
  • Sačinjava izvještaje o aktivnostima, istraživanjima i nalazima Centra i TI  BiH-a;
  • Samostalno provodi istraživanja i učestvuje u obavljanju istraživanja koje provodi TI BiH;
  • Kreira analize, politike i zagovaračke aktivnosti u okviru Centra za pružanje pravne pomoći;
  • Učestvuje u osmišljavanju aktivnosti i razvoju Centra za pružanje pravne pomoći;
  • Održava odnose sa institucijama i drugim organizacijama u vezi sa aktivnostima koji se odnose na pružanje pravne pomoći i druge projekte, po potrebi.

OPŠTI USLOVI:

  • Da je državljanin Bosne i Hercegovine;
  • Da je stariji od 18 godina;
  • Da se protiv kandidata ne vodi krivični postupak;
  • Da kandidat nije osuđivan za izvršenje krivičnih djela.

POSEBNI USLOVI:

  • Diplomirani pravnik, (VII stepen ili prvi ciklus studija koji se vrednuje sa najmanje 240 ECTS bodova);
  • Minimum dvije godine radnog iskustva u traženom stepenu obrazovanja, a poželjno i više;
  • Poželjno radno iskustvo u nevladinom sektoru;
  • Dobro poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu;
  • Izvrsno poznavanje rada na računaru;
  • Izvrsne analitičke sposobnosti;
  • Razvijene komunikacijske vještine;
  • Odgovornost i samoinicijativnost u radu;
  • Sposobnost rada u timu.

POTREBNA DOKUMENTACIJA:

  1. Biografija;
  2. Motivaciono pismo;
  3. Izjava data pred nadležnim organom da se protiv kandidata ne vodi krivični postupak i da nije osuđivan za izvršenje krivičnog djela (samo izabrani kandidat će biti obavezan dostaviti uvjerenja izdata od nadležnih organa kao dokaz da nije osuđivan i da se protiv njega ne vodi krivični postupak);
  4. Ovjerena kopija diplome (nostrifikovana diploma, ukoliko fakultet nije završen u BiH);
  5. Dokaz o vrsti radnog iskustva u traženom stepenu obrazovanja, koji sadrži vrstu stručne spreme predviđene za konkretno radno mjesto, naziv radnog mjesta i opis poslova, period radnog angažovanja, te ostale relevantne podatke za dokazivanje tražene vrste radnog iskustva.

Zainteresovani kandidati prijave sa traženom dokumentacijom mogu dostaviti putem pošte na adresu:

Krfska 64e, 78000 Banja Luka.

Oglas ostaje otvoren do 09.09.2022.g., a prijave se mogu poslati zaključno sa 09.09.2022.g.

Prijave upućene nakon navedenog datuma neće se smatrati blagovremenim i neće biti razmotrene. Početak radnog angažmana predviđen je od 03.10.2022.godine.

Udruženje zadržava pravo da na intervju pozove samo kandidate koji prođu u uži krug, te će isti biti telefonskim putem pozivani na razgovor, koji će biti održan u roku od 10 dana od dana zatvaranja oglasa. Transparency International u BiH zadržava sva prava prilikom odabira kandidata i nije obavezan dati komentar na pristigle prijave. Nepotpune, neblagovremene i prijave kandidata koji ne ispunjavaju uslove navedene u oglasu neće se uzeti u razmatranje. Udruženje nije u obavezi da vraća dokumentaciju koju kandidati prilože na javnom oglasu.

Uključite se

Ne propustite

Ukoliko želite da dobijate naša saopštenja odmah nakon objavljivanja ostavite svoju e-mail adresu u polje ispod.